|

Künye

KÜNYE VE BAZI BİLMENİZ GEREKENLER

Site Editor Mail: info@idaconsulting.net

(Önemli Not: Tekziplerinizi ve Siteyle ilgili her türlü sorun için bu adrese elektronik posta atabilirsininiz. Kurumlar, Partiler, Dernekler, Vakıflar Şirketler ve her türlü Kuruluş için Bu adrese yollanan Elektronik postalar eğer kurumun resmi e-mail adresinden (YANİ KURUMUN RESMİ SİTESİ UZANTILI MAİLLERDEN) gelmez ve   yetkili ismi ve bizim teyit edebilmemiz için kurum telefonu içermez ise dikkate almıyoruz.Kişiler için ise gönderen kişinin gerçek kişi olduğunu teyid edebilmemiz için T.C. Kimlik no ve telefon Numarası gerekmektedir. Bu şekle uygun olmayan Tekzipler Dikkate Alınmayacaktır. Çünkü herhangi bir adresinden gelen açıklama veya tekzipin sanal dünyada doğru kişi veya kuruluştan gelip gelmediğini başka tespit etme şansımız yoktur.)

webtasarimblog.com tarafından üretilen ve www.webtasarimblog.com un  adresinde yayınlanan yazılı ve görüntülü haberlerin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır.

webtasarimblog.com’ın onayı olmadan, fotoğraflarının kullanılması,  haberin tamamının veya bir kısmının kopyalanması ve başka yerlerde kullanılması yasaktır.

Telif hakkı

siteadiniz.com’un ürettiği tüm haberlerin hakları saklıdır. siteadiniz.com’un önceden yazılı onayı olmadan, siteadiniz.com’un haber içeriğinin ve fotoğraflarının kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.

Link yapılamaz

siteadiniz.com’un web sayfasına kendi logosu altında dahi olsa link yapılamaz. Başka bir site logosu altında link yapılması ise kesinlikle yasaktır. siteadiniz.com bunu ihlal eden siteler için her türlü hukuki girişimde bulunma hakkını elinde saklı tutmaktadır.

Yeni basın kanunu’nun ilgili hükümleri:

TBMM’de 9 haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı basın kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.
Basın kanunu’nun “yeniden yayım”a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:

Madde 24. – bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beş milyar liradan on milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmi milyar liradan kırk milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.”

Ayrıca basın kanunu’nun 27. Maddesi ile “basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır” hükmü getirilmiştir.

webtasarimblog.com, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, basın kanunu’nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunma hakkını elinde saklı tutmaktadır.


Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi

Dil Çevirici

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Takvim

Mayıs 2023
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eki    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
İda Consulting | İda Web Tasarım | Fuar Stand Kiralama | BRK Yazılım | Web tasarım online rezervasyon | Fuar Mimari |